KUMAŞ TEDARİKÇİLERİMİZ

  • 1796'da İngiltere'nin ilk pamuklu kumaş fabrikalarından biri, Sir Thomas Mason tarafından kuruluyor ve Thomas Mason firması faaliyete başlıyor. Zengin ve aristokrat kesime kumaş üreterek ün kazanan firma, klasik zevke hitap eden kumaşları sayesinde dünyada en çok tercih edilen gömlek kumaşı üreticilerinden biri oluyor. La Misura özel dikim gömleğiniz için bir Thomas Mason kumaşı seçerek kaliteyi yaşayabilirsiniz.


  • 1971’den bu yana faaliyet gösteren Türk tekstil markası Söktaş, Aydın'daki fabrikasında ürettiği kumaşları dünyanın önde gelen firmalarına ürünlerini ihrac etmektedir. Üretiminin tamamına yakınını ihraç eden Söktaş. kalitesi dünyaca ünlü bir tekstil firmasıdır. Söktaş kumaşlarından birini seçerek kaliteli bir l.a Misura deneyimine sahip olabilirsiniz.


  • Merkezi İtalya'nın Strona kentinde bulunan lüks kumaş üreticisi Fratelli Tallia di Delfino 1903 yılında kurulmuştur. Kurulduğundan bu yana yünlü. kaşmir ve diğer Uiks kumaştan ham maddeden üreterek maskülen şıklığı temsil eden, dünya çapında tanınan bir markaya dönüşmüştür. Seçtiğiniz bir Delfino kumaşla sadece size özel bir La Misura takım elbiseye sahip olabilirsiniz.


  • 1664 yılından bu yana İtalyan tekstil sektörünün öncülerinden olan Vitale Barberis Canonico markası bugün İtalya'nın en çok üretim yapan yüksek kalite kumaş üreticisi. Aile şirketi olarak devam eden firma, dünyada en çok tercih edilenlerden biri. Kaliteye verdikleri değerle ve jenerasyonların bilgi birikimiyle tanınan Vitale Barberis markasından bir kumaş seçerek La Misura deneyimini yaşayabilirsiniz.


  • Dormeuil, 1842 yılında İngiliz kumaşlarını Fransa'ya sunmak amacıyla kurulmuş olan bir ticaret firması iken işlerini büyüterek dünya markalarına yüksek kalite kumaş tedarik etmeye başlıyor. Kumaş üretiminin yanında kendi hazır giyim koleksiyonunu da hazırlayan Dormeuil markası günümüzün en prestijli kumaş üreticilerinden biri. Dormeuil marka bir kumaş seçerek size özel dikilecek La Misura takımınızın keyfine varın.


  • 1800'lerin başında dokuma kumaş ticaretiyle tekstil sektörüne giren marka altı jenerasyonun deneyimini taşıyan bir aile şirketi olarak yüksek kalite yaşam tarzına yönelik kumaş üretimi yapmaktadır. El işçiliğine ve kaliteye önem veren Loro Piana. özellikle kaşmir kumaş kalitesi konusunda dünya liderlerinden biri. Loro Piana markalı bir kumaş seçerek size özel dikilmiş takım elbisenizin prestijini La Misura'yla yaşayabilirsiniz.


  • Bir italyan markesı olan Carnet elli yıldır dünyanın lider kumaş üretici firmalarından biridir. 2010 yılında aile şirketi olan Ratti S.p.A ile Marzotta grup bünyesine katılmıştır. Bu yenilikle birlikte geniş ürün yelpazesini dahada zenginleştirmiş. 1200 çeşitin üzerinde bir ürün aralığına sahiptir. Günümüzde 53 ülkeye dağıtım yapmaktadır .Bu zengin ve etkili ulaşım ağı Carnet’in dünyanın en iyilerinin arasında yerine almasına yardım eden önemli basamaklardan biridir.


  • 1900’lu yılların başında, Vincenzo Caccippoli iki oğluyla beraber italyadan Kolombiya’ya göç etti. Daha sonra orada önemli firmalardan biri olan “Biella” ile çalışmaya başladılar. Burada F.lli Caccioppoli’nin temelleri atılmış oldu. Birinci dünya savasının sona ermesiyle Vincenzo oğullarıyla birlikte Naples’a dönmeye karar verdi ve şuan hala Caccioppoli’ye ev sahipliği yapan Piazza Nicola Amore da yeni dükkanlarını açtılar. Süreçin ilerlemesiyle birlikte Vincenzonun küçük çoçuklarıda şirkete katıldı ve şuan şirket bir aile işi olarak devam etmektedir. Caccioppoli Naples’da kuruluşundan beri birçok ulusal ve italyan firmaya dayanak noktası olmuştur ve şuan hala bir çok önemli fırmaya kumaş tedarikçiliği ve üretimi yapmaktadır.


  • Bir İtalyan markası Ariston 1920 den beri yüksek kalite kumaş dağıtımı yapmaktadır. Markanın merkezi dünyada stilin ve zerafein kalbi olan Napels ‘da bulunmaktadır. Başta yün, tiftik, ipek, kaşmir, pamuk ve keten olmak üzere bir çok ürün çeşidiği içeren üretim aralığıyla önemli italyan kumaş üreticilerden biridir. 4 nesildir aile firması olarak varlığını sürdüren Ariston yılda 2 kere olmak üzüre aile atmosferiyle birleşmiş geleneksel ve deneyimli kumaş tutkusunu sergilemektedir. Kendilerinin en önemli görevlerinin ‘dünyada lüksü ve kaliteyi getirmek’ olduğunu belirtmektedirler.


  • Holland&Sherry kumaş ticareti yapmak üzere 1836’da Londra’da kurulmuştur. Zarafet meraklılarına 170 yıldan uzun bir süredir lüks kumaşlar sunma alanında kilit bir rol oynamaktadır. İskoçya’da Peebles’da bulunan Holland & Sherry dünyanın en prestijli kumaş dokuyucuları ve satıcılarından biridir. Holland & Sherry koleksiyonu içinde başı İngiltere’den süper ince lüks kamgarnlar, İskoçya’dan eşsiz yünlüler ve tüvitler, yine İskoçya’dan ve İtalya’dan lüks kaşmirler ve İtalya’dan ipekliler ve pamuklular çeker. Bunlara ek olarak Holland & Sherry, olağanüstü Süper 140’lar ve müşterinin adının çizgiye dokunabileceği ‘İmza’ kumaşı gibi özel kumaşlar da sunar. Alternatif olarak, bu kumaş saf Escorial yünden ve çizgisi 22 karatlık altından oluşacak şekilde dokunabilir. Bugün Holland & Sherry’nin sunduğu en iyi kumaş tanrıların ipliği olan % 100 saf kamgarndan bükülmüş vikunyadan dokunur. Şirketin başarısının temelinde kalite ve tasarım açısından en iyi kumaşları mümkün olan en çok çeşit halinde sunma ilkesi yatar. Dört binden fazla kumaş çeşidi bulundurulur ve bunların birçoğu İngiltere’nin geleneksel kumaş üretim merkezi olan Bradford’da bulunan Holland & Sherry’nin kendi dokuma tesisinde dokunmuştur. Holland & Sherry modayla geleneğin lükse yönelik zevkte bir araya geldiği, gerçekten eşi bulunmayan bir şirkettir.